Drukuj

"Poszerzamy sędziowskie horyzonty" - pierwsze efekty

W listopadzie b.r. z inicjatywy Kolegium Sędziów ŚOZKosz ruszył Okręgowy Program Szkolenia Sędziów "Poszerzamy sędziowskie horyzonty" Od samego początku można zauważyć już pierwsze pozytywne efekty.

W trakcie pilotażowej, edycji programu nasi sędziowie (Alicja Butenko, Jacek Jerzak, Karol Matyja) szkolą się w sąsiednich okręgach pod czujnym okiem sędziów Szczebla Centralnego: w Krakowie podczas rozgrywek KNBA - Damian Myszka, w Warszawie WNBA - Bartosz Koralewski. Rozgrywki w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Radomiu czekają na pozostałych sędziów, którzy zgłosili się do udziału w programie oraz na tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.

Już wkrótce do zaprzyjaźnionych ośrodków dołączy Radom, gdzie opiekunem będzie sędzia PLK - Bartłomiej Kucharski. Szczegółowe informacje zostaną podane drogą mailową.

Przypominamy również, że istniej możliwość sędziowania zawodów CNBA w Łodzi (mecze rozgrywane w dni robocze) pod okiem Michała Pietrakiewicza (sędzia lig PZKosz).

Jeśli ktoś z Sędziów jest jeszcze zainteresowany doskonaleniem swojego warsztatu sędziowskiego zapraszamy do kontaktu z Bartoszem Koralewskim (telefon, mail, FB, itp.).

W załączeniu kilka "fotek" z Krakowa i Warszawy.